Czytasz dzięki

Rekomendacje

opublikowano: 18-09-2017, 22:00

Polenergia, ZE PAK, CD Projekt

Polenergia w górę, ZE PAK w dół

Paweł Puchalski, analityk DM BZ WBK, podniósł do „kupuj” rekomendację dla akcji Polenergii, a dla ZE PAK obniżył do „trzymaj”. Cena docelowa w pierwszym przypadku to 17,7 zł, w drugim 19,2 zł. „Większość rodzajów ryzyka, dotyczących Polenergii już się zmaterializowała, a obecna seria pozytywnych zmian (legislacja, zwiększenie obowiązku zakupu zielonej energii, możliwe anulowanie podatku) implikuje potencjał wzrostu kursu spółki. W gorszej sytuacji znalazł się ZE PAK, ponieważ jego wycenę obniża ryzyko związane z ceną CO 2. Działalność spółki może tez stanąć pod znakiem zapytania po decyzji UE dotyczącej wątpliwości co do ważności licencji na odkrywkę węgla brunatnego” — napisał w uzasadnieniu Paweł Puchalski.

CD Projekt działa już na dwóch silnikach

Piotr Łopaciuk, analityk DM PKO BP, podniósł do 106 zł wycenę akcji CD Projektu i podtrzymał zalecenie „kupuj”. — Wyniki I półrocza 2017 udowodniły dobrą monetyzację „Gwinta”. Co najważniejsze, bardzo podoba nam się naszkicowana przez firmę ścieżka rozwoju gry. Tak jak przewidywaliśmy w poprzedniej rekomendacji CD Projekt zaczął już działać na dwóch silnikach. Starszy silnik — „Wiedźmin 3” ciągle sprzedają się fenomenalnie i powyżej oczekiwań. Jednocześnie najlepsze, konkurencyjne firmy na rynku gier przeżywają boom — mówi Piotr Łopaciuk. Jego zdaniem, choć „Gwint” przeżywa lepsze i gorsze momenty na ścieżce wzrostu, to całościowy obraz i monetyzacja projektu wygląda bardzo dobrze. — Największe wrażenie robi na nas projekt dodatku do gry, który naszym zdaniem będzie mocno przypominał samodzielną grę dla jednego gracza. To może bardzo poszerzyć jego sprzedaż i później zwiększyć bazę graczy internetowych — dodaje analityk DM PKO BP, który uważa, że „Cyperpunk 2077” ma dużą szansę stać się największym dotychczasowym osiągnięciem firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane