Rekomendacja dla Intela zaszkodziła całej branży

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 03-01-2008, 00:00

Pierwsza sesja w nowym roku na amerykańskich giełdach zdominowana została przez sprzedających, zachęcanych do pozbywania się walorów rekordowymi wycenami ropy i danymi makro. Wskaźnik aktywności w przemyśle znalazł się w końcu po stronie recesji.

Sytuację na chwilę tylko uspokoiły amerykańskie władze monetarne, publikując notatki z grudniowego posiedzenia. Najmocniej od ponad sześciu tygodni spadały kwotowania walorów Intela. Analitycy Bank of America obniżyli rekomendację, twierdząc, że będzie bardzo trudno o równie wysokie zyski, jak w ostatnich czasach. Na dodatek inwestorzy obawiają się, że spółka będzie miała mniej pieniędzy na badania. Redukcja rekomendacji doprowadziła również do silnej przeceny akcji największego rywala — AMD.

Pod kreską toczył się także handel papierami IBM, jednego z liderów sektora sprzętu komputerowego. W przeciwnym kierunku podążały natomiast notowania Amazon. com. W tym przypadku pomogło podniesienie oceny inwestycyjnej dla walorów największego internetowego detalisty do poziomu „kupuj” przez specjalistów z Citigroup.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane