Rekomendacje

Tadeusz Stasiuk
12-08-2002, 00:00

PKN Orlen. Analitycy Deutsche Banku utrzymali rekomendacje „tak jak rynek” dla akcji PKN Orlen. W raporcie z 5 sierpnia cenę docelową udziałów spółki oszacowano na 21 zł.

Według autorów rekomendacji, w PKN doszło do impasu. Spółka nie może się zdecydować na wybór spośród wielu projektów inwestycyjnych, jednocześnie wyraźnie spowalniając proces restrukturyzacji. W ocenie Deutsche Banku, stoi za tym między innymi brak silnej konkurencji. PKN Orlen wciąż zwiększa sprzedaż paliw mimo ich rosnącego importu. Zwiększa się również udział spółki w rynku detalicznym.

Analitycy Deutsche Banku uważają, że akcje spółki są relatywnie tanie na tle innych spółek branży. Jak jednak podkreślono, papiery spółek przemysłu ciężkiego z dużym udziałem państwa nie są zbyt atrakcyjne pod względem inwestowania w Polsce.

Cenę docelową akcji PKN Orlen oszacowano w oparciu o metodę zdyskontowanych przepływów pieniężnych (DCF). Wskazuje ona na 25-proc. potencjał wzrostu wartości papierów spółki w odniesieniu do ich kursu rynkowego w momencie sporządzania rekomendacji. Analitycy uważają jednak, że nastroje panujące na rynku nie sprzyjają szybkiej poprawie wyceny udziałów PKN Orlen, stąd brak zmiany rekomendacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje