Rekomendacje

Artur Szymański
07-11-2002, 00:00

PGF. Anna Hess, analityk CDM Pekao SA, wydała rekomendację „neutralnie” dla akcji PGF. W raporcie z 29 października ich cenę docelową wyznaczyła na 30 zł. W jej opinii, przeprowadzona w 2001 roku restrukturyzacja spółki zasługuje na pozytywną ocenę.Widoczne są już efekty tych działań. Rentowność PGF powinna rosnąć wraz z ograniczaniem wysokości zadłużenia. W przyszłości możliwa będzie coroczna wypłata dywidendy.

Obecna struktura akcjonariatu spółki gwarantuje konsekwentną kontynuację przyjętej koncepcji działania PGF. Pozwala również na kontrolę i ochronę interesów akcjonariuszy mniejszościowych.

— Wycena fundamentalna spółki oparta na modelu DCF wycenia kapitał akcyjny PGF na 445 mln zł, co daje 36 zł na akcję. Natomiast wycena oparta na bieżących wynikach finansowych oraz krótkoterminowych prognozach (wskaźnikowa analiza porównawcza) wskazuje, że PGF jest prawidłowo wyceniony przez rynek i że walory spółki nie posiadają już potencjału wzrostu — głosi raport CDM Pekao SA.

Zaangażowanie inwestorów finansowych w spółkę jest czynnikiem stabilizującym jej kurs. Istnieje jednak ryzyko podaży akcji PGF ze strony Korporacji Inwestycyjnej Farmacji Polskiej. Jednocześnie wiadomość o zamiarze Prospera fuzji z którymś z dystrybutorów farmaceutycznych notowanych na GPW nie ma na razie wpływu na wycenę papierów spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje