Rekomendacje

Marek Druś
05-05-2004, 00:00

BZ WBK: neutralnie

DM Millennium podwyższył wycenę akcji BZ WBK do 92,30 zł. W raporcie z 26 kwietnia utrzymał jednak rekomendację „neutralnie” dla spółki, co wiązało się z wysoką wyceną rynkową jej papierów.

Analitycy DM Millennium zwracają uwagę, że BZ WBK w I kwartale osiągnął najwyższy zysk w historii — 129 mln zł. To przede wszystkim efekt zaksięgowaniu dywidendy ze spółek grupy CU. Mimo to, ich zdaniem, wzrost wyników czysto operacyjnych także był satysfakcjonujący.

DM Millennium zwraca uwagę na spadek kosztów działalności BZ WBK. W I kwartale były one o 4,1 proc. niższe niż rok wcześniej. Mimo to bank nadal pozostaje jednym z mniej efektywnych kosztowo w porównaniu z innymi przedstawicielami branży, notowanymi na GPW.

„Dobre wyniki I kwartału oraz lepszy niż prognozowaliśmy rozwój działalności bankowej w BZ WBK skłoniły nas do korekty prognoz wyniku na cały 2004 rok. Uwzględniliśmy zysk z tytułu sprzedaży spółki CardPoint (60 mln PLN brutto), który będzie zaksięgowany w II kwartale. Czynniki te spowodowały wzrost naszej wyceny do 92,3 PLN. Biorąc pod uwagę niewielką różnicę pomiędzy wyceną a aktualną waluacją BZ WBK na giełdzie (23 kwietnia 89,40 zł — red.), pozostawiamy rekomendację neutralnie dla walorów spółki, ale uważamy, że przy obecnych cenach akcji banków walory BZ WBK (obok ING BSK) są najatrakcyjniejszą inwestycją w sektorze” — głosi raport DM Millennium.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje