Rekomendacje

Marek Druś, Artur Szymański
05-08-2004, 00:00

BZ WBK: neutralnie

DM Millennium utrzymał rekomendację „neutralnie” dla akcji BZ WBK. Cenę docelową akcji oszacowano na 88,20 zł.

Analitycy DM Millennium uważają, że BZ BWK zakończył II kwartał dobrymi wynikami. Zysk banku okazał się niewiele niższy od rekordowego, którym zakończył on kwartał poprzedni. Analitycy zwracają jednak uwagę, że to zasługa m.in. zaksięgowania zysków ze sprzedaży udziałów w spółce CardPoint.

— Perspektywa prywatyzacji PKO BP oraz prognozy pogorszenia wyników w II półroczu skłaniają nas do pozostawienia rekomendacji bez zmian — głosi raport DM Millennium.

Świecie: kupuj

CA IB podwyższyło rekomendację dla akcji Frantschach Świecie z „redukuj” do „kupuj”. W raporcie z 22 lipca przy kursie giełdowym 63,5 zł podniesiono wycenę z 60 do 77 zł. Analityków CA IB skłoniły do tego bardzo dobre wyniki papierniczej spółki za II kwartał 2004 r. Zysk netto na poziomie 110 mln zł jest wynikiem o 72 proc. wyższym niż przed rokiem, a poprawę udało się uzyskać m.in. dzięki cięciom kosztów, co zahamowało spadek marż mimo spadku cen na wyroby spółki. CA IB przyznaje, że poziom zysku jest miłym zaskoczeniem. Dlatego zdecydował się też na podniesienie prognoz zysku na akcję (EPS) o 43 proc. na 2004 r. i 29 proc. na rok 2005.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje