Rekomendacje

AS
opublikowano: 09-03-2009, 00:00

Emperia: trzymaj

Analitycy ING obniżyli rekomendację dla Emperii Holding do "trzymaj" (z "kupuj"). W piątek za akcje spółki płacono 50 zł. To o 3 proc. mniej niż w czwartek.

Asseco BS:

trzymaj

Analitycy ING Securities w raporcie z 24 lutego obniżyli rekomendację dla Asseco Business Solutions do "trzymaj"

(z "kupuj"). Obniżyli cenę docelową jednej akcji do 8 zł (z 8,5

zł). W dniu wydania raportu za

papiery spółki płacono 7,29 zł.

"Przy wskaźniku P/E na 2009 r.

na poziomie 11,0x, akcje ABS notowane są z 27-procentową premią w porównaniu do krajowych spółek z branży. Premia ta częściowo wynika z ostatniego lepszego zachowania kursu spółki względem indeksu i całej branży. Uważamy, że pewna premia jest uzasadniona, ze względu na wysokie marże uzyskiwane dzięki własnym produktom i dyscyplinie w zakresie kosztów, jak również dzięki stabilnej sytuacji gotówkowej" — czytamy w raporcie.

HTL-Strefa:

trzymaj

Analitycy Beskidzkiego Domu Maklerskiego w raporcie z 3 marca obniżyli rekomendację dla HTL-Strefa do "trzymaj" (z "akumuluj"). Cenę docelową akcji oszacowano na 10,2 zł. Rekomendacje wydano przy cenie 10,05 zł.

"Dostrzegamy duży potencjał HTL do poprawy wyników w kolejnych okresach. Zwracamy jednak uwagę, że spółka po ostatnich wzrostach może zachowywać się słabiej niż rynek w przypadku nadejścia wyczekiwanego odbicia" — napisano w rekomendacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy