Rekomendacje

AS
opublikowano: 08-04-2009, 00:00

Apator: kupuj

Analitycy Biura Maklerskiego Banku DnB Nord Polska w raporcie z 30 marca wydali rekomendację "kupuj" dla Apatora, ustalając cenę docelową akcji spółki na 14,59 zł. Rekomendację wydano przy cenie 10,5 zł.

Synthos: akumuluj

Analitycy Erste Banku w raporcie z 6 kwietnia podnieśli rekomendację dla chemicznej spółki do "akumuluj" z "trzymaj". Analitycy ustalili cenę docelową akcji spółki na 0,68 zł. We wtorek za papiery Synthosu płacono 56 groszy.

Cersanit: redukuj

Analitycy Millennium DM w raporcie z 31 marca obniżyli rekomendację dla Cersanitu do "redukuj" z "neutralnie", wyznaczając cenę docelową dla akcji spółki na 10,2 zł. W dniu wydania raportu za papiery spółki płacono 9,16 zł. Analitycy wskazują, że Cersanit podał bardzo słabe wyniki finansowe z czwartego kwartału. Do ich pogorszenia przyczyniło się wysokie ujemne saldo różnic kursowych oraz ujemna wycena forwardów walutowych.

"Zaskoczeniem jest natomiast bardzo niski poziom przychodów ze sprzedaży, pomimo sprzyjających warunków kursowych, przy rekordowo niskiej marży ze sprzedaży. Naszym zdaniem, spółka silnie odczuła spadek popytu na swoje produkty zarówno na rynkach Unii Europejskiej, jak i na rynkach wschodnich" — poinformowali analitycy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy