Rekomendacje

BLOOMBERG
opublikowano: 15-02-2010, 00:00

Apator: wycena 20,1 zł

Analitycy DM BZ WBK 10 lutego wyznaczyli wartość jednej akcji Apatora na 20,1 zł. "Globalne spowolnienie gospodarcze nie odcisnęło znaczącego piętna na Apatorze, mimo to 2009 r. nie potoczył się dokładanie tak, jakby się mogli tego spodziewać akcjonariusze spółki. Powody są w naszej opinii dwa: nadzieje, a następnie rozczarowanie brakiem kontraktów na dostawę liczników przedpłatowych do Indonezji oraz brak możliwości realizacji i w konsekwencji rewizja w dół pierwotnej prognozy zysków dla spółki w 2009 r." — piszą analitycy DM BZ WBK w raporcie. Ich zdaniem, wymienione czynniki spowodowały, że od połowy 2009 r. spółka nie partycypowała w hossie, jaką przeżywały rynki kapitałowe.

"Czas jednak zapomnieć o minionym roku i rozpocząć pomiar zysków toruńskiego Apatora. Wierzymy, że m.in. dzięki realizacji planowanego projektu wymiany liczników w Polsce, wciąż atrakcyjnie wyglądającym perspektywom rozwoju przychodów z zagranicy oraz brakiem wpływu opcji zawartych jeszcze w 2008 r. Apator w najbliższych latach będzie mógł się pochwalić rekordowymi wynikami netto" — dodają analitycy DM BZ WBK.

Wartość akcji Apatora DM BZ WBK wyznaczył, bazując na metodzie DCF. Analitycy założyli, że w latach 2009-12 przychody grupy Apator będą rosły w średniorocznym tempie 8,8 proc., a głównym czynnikiem stymulującym sprzedaż na rynku krajowym powinien być program wymiany tradycyjnych liczników energii elektrycznej na tzw. smart-meters (lata 2010- 17), którego łączną wartość szacuje się na około 7,6 mld zł. Analitycy

szacują, że obniżona

prognoza Apatora na 2009 r. zakładająca wypracowanie 32 mln zł zysku netto przy 360 mln zł przychodów może nie zostać w pełni zrealizowana. DM BZ WBK szacuje, że wynik netto wyniesie 31,6 mln zł,

a przychody 368,1 mln zł.

MOL: trzymaj

PKN Orlen:

wycena 22 zł

Deutsche Bank obniżył rekomendację dla MOL-a do "trzymaj" z "kupuj", redukując cenę docelową dla akcji spółki do 17 500 forintów (257,86 zł). Bank obniżył też cenę docelową dla PKN Orlen do 22 z 23 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BLOOMBERG

Polecane