Rekomendacje

DI
opublikowano: 23-03-2011, 00:00

ŚnieŻka: akumuluj

Analitycy DM BDM, w raporcie z 16 marca, podwyższyli cenę docelową dla akcji spółki Śnieżka do 47,10 zł z 45,10 zł. Rekomendacja "akumuluj" została podtrzymana. W dniu wydania raportu za akcje spółki płacono 43 zł.

"Wyniki spółki za 2010 rok okazały się generalnie zgodne z naszymi oczekiwaniami. W czwartym kwartale 2010 roku lekko pozytywnie zaskoczył nas wzrost sprzedaży na rynku polskim, jednak z potwierdzeniem ożywienia należy poczekać do II-III kwartału 2011 roku (IV kwartał jest najsłabszy pod względem sezonowości w roku, dodatkowo zadziałał efekt niskiej bazy IV kw. 2009 roku)" — czytamy w raporcie.

Biorąc pod uwagę wyniki spółki za 2010 rok oraz obecne perspektywy, analitycy tylko nieznacznie zmodyfikowali prognozy na poziomie operacyjnym.

"Podwyższamy natomiast prognozę zysku netto na rok 2011 i kolejne lata biorąc pod uwagę efekt tarczy podatkowej jaki uzyska spółka w wyniku amortyzacji praw do znaków towarowych (około 5 mln PLN rocznie przez siedem najbliższych lat)" — napisali analitycy.

Zaktualizowana wycena sugeruje wartość spółki na poziomie 47,1 PLN. Przy zastosowaniu metody DCF uzyskano wycenę na poziomie 44,5 PLN za akcję. Analiza porównawcza dała wartość 49,7 PLN za akcję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu