Rekomendacje

DI
opublikowano: 20-06-2011, 00:00

Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 8 czerwca, podtrzymali rekomendację "akumuluj" dla akcji NG2, wyznaczając dla nich cenę docelową na 66 zł. W dniu wydania raportu kurs akcji wyniósł 59,8 zł.

"Sezonowość w sprzedaży obuwia przez NG2 sprawia, że najlepsze pod względem sprzedaży i rentowności są dwa okresy w roku: marzec-maj i wrzesień-listopad. Wysokie dynamiki sprzedaży w kwietniu i maju wynikają z niskiej bazy z 2010 roku, ale są pozytywne, tym bardziej, że dotyczą najbardziej rentownych okresów roku" — zauważają analitycy.

DI BRE Banku spodziewa się pozytywnego wpływu tych miesięcy na wyniki II kw. i całego roku, również ze względu na fakt, że spółka realizuje wyższą sprzedaż przy zbliżonej rentowności.

"W II półroczu wsparciem dla LFL i rentowności będą podwyższone ceny sprzedaży kolekcji jesień-zima. NG2 jest obecnie wyceniane z dyskontem do spółek z branży, które wynika z nieufności co do wyników 2011 roku oraz nasycenia rynku siecią sprzedaży spółki i obawy o ekspansję zagraniczną" — czytamy w raporcie.

Według analityków dziś te obawy nie powinny być źródłem dyskonta. Ich prognozy zakładają wynik zbliżony do nieoficjalnej prognozy zarządu, natomiast brak ekspansji zagranicznej może być z czasem kompensowany sprzedażą hurtową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu