Rekomendacje

DI
opublikowano: 12-08-2011, 00:00

Centrum Klima: neutralnie

DM AmerBrokers w raporcie z 3 sierpnia obniżył rekomendację dla spółki Centrum Klima do "neutralnie" z "kupuj". Raport wydano przy cenie 10,4 zł.

Bezpośrednim powodem

zmiany zalecenia

inwestycyjnego jest pogorszenie

sytuacji technicznej waloru oraz

wyraźne sygnały o negatywnym

nastawieniu inwestorów

do rynku w szczególności

do małych i średnich spółek"

— napisano w raporcie.

Enea: kupuj

Espirito Santo Investment Bank, w raporcie z 11 sierpnia, podwyższył rekomendację dla Enei do "kupuj" z "neutralnie", a cena docelowa akcji spółki została obniżona o 2 proc., do 24,1 zł z 24,5 zł. Rekomendację wydano przy cenie 15,2 zł, z 9 sierpnia.

"Naszym zdaniem obecne wskaźniki Enei są bardzo atrakcyjne — prognoza na 2012 rok to według naszych szacunków EV/EBITDA na poziomie 3,4x i P/E na poziomie 7,9x" — napisali analitycy w raporcie.

Specjaliści Espirito przewidują w II kwartale 2011 roku dwucyfrowe zwyżki zysku netto i EBITDA Enei w ujęciu rok do roku, zarówno w segmencie produkcji, jak i dystrybucji energii.

"Spodziewamy się wzrostu EBITDA o 12 proc. rok do roku i wzrostu zysku netto o 29 proc. rok do roku" — napisano w raporcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy