Rekomendacje

DI
opublikowano: 13-09-2011, 00:00

GPW: neutralnie

Espirito Santo Investment Bank w raporcie z 9 września podtrzymał rekomendację "neutralnie" dla akcji GPW i obniżył cenę docelową z 51,7 zł do 47,4 zł.

Stalprodukt: neutralnie

Analitycy Millennium DM w raporcie z 2 września podnieśli rekomendację dla Stalproduktu do "neutralnie" z "redukuj". Cena docelowa została ustalona na poziomie 262 zł. Raport wydany został przy cenie 271 zł.

"Cena blachy transformatorowej w II kwartale odbiła się od dna. Średnia cena wzrosła po raz pierwszy od 2008 roku, jednak wzrost wyniósł zaledwie około 40 EUR/t. Można oczekiwać, że trend się odwrócił i nie należy oczekiwać ponownych spadków cen blachy. W III kwartale spółka średnio zwiększy ceny o kolejne 40-50 EUR/t, a nie można wykluczyć kolejnych podwyżek w końcówce roku. Potencjał wzrostu nie jest jednak duży, gdyż globalne moce produkcyjne przewyższają cały czas popyt o około 500 tys. ton" — czytamy w raporcie.

Analitycy Millennium DM uważają, że przy obecnej cenie ryzyko spadku kursu nie jest duże, natomiast ze względu na dużą dźwignię operacyjną, w wypadku silnych zwyżek cen blachy, zyski mogą wzrosnąć skokowo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy