Rekomendacje, analizy, ratingi

Przemysław Barankiewicz
opublikowano: 04-06-2002, 00:00

AGORA. Analitycy DM BZ WBK zalecają redukcję akcji medialnej spółki z ceną docelową na poziomie 52,40 zł. Rekomendacja wydana została przy kursie 58,20 zł. Analitycy uważają, że słabsze niż przed rokiem wyniki finansowe i tak były zgodne z oczekiwaniami. Mimo że spółka odczuła spowolnienie gospodarcze, radzi sobie lepiej niż sektor. W efekcie jej udział w rynku wzrasta. Specjaliści zwracają także uwagę na stosunkowo wysoki poziom kosztów stałych, co nie pozwala na utrzymanie marży EBITDA i EBIT. Lekkiej poprawy poziomu marży analitycy spodziewają się już w drugim kwartale, jednak kryzys na rynku reklamowym odbije się na przychodach i zyskach spółki. Potencjalnego osłabienia kursu akcji Agory można spodziewać się również w związku z pojawieniem się w czerwcu na GPW nowej spółki medialnej ITI Holding. SG

MOSTOSTAL EXPORT. Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 27 maja obniżyli oni rekomendację dla spółki z ”trzymaj” do ”sprzedaj”, a jedną akcję wycenili na 1,54 zł.

Spadek sprzedaży (o 37 proc. w I kwartale) nie jest efektem świadomych działań ukierunkowanych na rezygnację ze zleceń o niskiej rentowności. Świadczy o tym niska marża brutto na sprzedaży (8,6proc.). Sytuacji nie ratuje systematyczne obniżanie kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu.

Optimus. Analitycy BM BPH uważają, że zmniejszenie udziału przez BRE może świadczyć o tym, że bank jako inwestor pomostowy w spółce nie jest zainteresowany oczekiwaniem na wyjście z inwestycji do czasu pełnego zakończenia jej restrukturyzacji. Najistotniejsze jest teraz odbudowanie pozycji w rynku komputerów PC, gdzie Optimus był niekwestionowanym liderem. Osoba nowego prezesa, a teraz także znaczącego akcjonariusza, poprzednio związanego z Compaq Polska, pozwala przypuszczać, że Optimus zdoła to zadanie zrealizować skutecznie. W najbliższym czasie można spodziewać się dalszych zmian w gronie akcjonariuszy spółki i krystalizowania się akcjonariatu. W związku z tym można oczekiwać dalszego umacniania się notowań Optimusa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy