Rekomendacje, analizy, ratingi

Artur Szymański
14-12-2001, 00:00

OPTIMUS. Analitycy DM Banku Handlowego wydali rekomendację ‚‚poniżej rynku’’‚ akcjom Optimusa. W raporcie z 7 grudnia cenę docelową udziałów spółki określono na 35,20 zł.

Optimus jest pierwszą polską spółką, której powstałe z podziału części ponownie trafią na giełdę, ale jako odrębne spółki. Oddzielnie notowane będą niskodochodowa część działalności Optimusa, polegająca na produkcji sprzętu komputerowego, i portalu Onet.pl, kontrolowanego przez ITI Holding.

Analitycy spodziewają się, że BRE Bank, który posiada kon- trolny pakiet udziałów części harware’owej Optimusa Technologie, będzie się ich prawdopodobnie pozbywał, pozostawiając spółkę bez strategicznego wsparcia.

Onet.pl jest jednym z największych polskich portali, którego udział w rynku szacuje się na 65 proc. Choć ITI Holding nie przedstawił swojej strategii wobec spółki, analitycy spodziewają się, że wpłynie na poszerzenie oferty prezentowanej przez portal. Uważają, że Onet.pl utrzyma w związku z tym swoją rynkową pozycję, co powinno mieć realny wpływ na jego wyniki w momencie poprawy nastrojów wokół branży internetowej, oczekiwanej w ciągu najbliższych 3-5 lat.

Analitycy rekomendują powstrzymanie się od zakupów akcji Optimusa do momentu podziału spółki. Po podziale zalecają kupno udziałów części internetowej, gdy ich cena spadnie poniżej 22 zł, a Optimusa Technologie poniżej 13 zł. Zanim to jednak nastąpi rekomendują jedynie spekulacyjny handel papierami spółki, wydając im rekomendację ‚‚poniżej rynku’’.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje, analizy, ratingi