Rekomendacje i analizy

Marek Druś
opublikowano: 13-11-2003, 00:00

Computerland: sprzedaj

DM Banku Handlowego podniósł cenę docelową akcji Computerlandu z 73 do 82 zł. Jednak analitycy banku w raporcie z 10 listopada utrzymali rekomendację „sprzedaj” dla akcji spółki.

Władze spółki są przekonane, że mimo niepowodzeń w rywalizacji o duże kontrakty jej wyniki będą się poprawiać. Przede wszystkim dzięki udziałowi Computerlandu w realizacji projektów offsetowych. Analitycy DM BH zalecają jednak ostrożność. W ich ocenie głównym czynnikiem ryzyka jest możliwość opóźnienia realizacji wspomnianych projektów.

Wyniki Computerlandu po 9 miesiącach, a także obniżenie wysokości podatku CIT, skłoniły analityków do rewizji prognoz wyników spółki. Zysk netto w 2003 r. ma wynieść 8,8 mln zł przy sprzedaży 565 mln zł. W 2004 r. zysk netto Computerlandu ma wzrosnąć do 18 mln zł przy sprzedaży 605 mln zł. Analitycy prognozują, że w 2005 roku Computerland zarobi netto 22 mln zł przy sprzedaży sięgającej 677 mln zł.

Orbis: redukuj

BDM PKO BP obniżył rekomendację dla akcji Orbisu do „redukuj”. W raporcie z 6 listopada cenę docelową akcji spółki oszacowano na 22,40 zł.

Decyzja o obniżeniu rekomendacji Orbisu wiąże się z korektą cen papierów spółek branży hotelarskiej, mocno wcześniej drożejących w związku z zakończeniem wojny w Iraku.

— W perspektywie 6 miesięcy przewidujemy korektę kursu Orbisu, co potwierdza zarówno wycena porównawcza na poziomie 22 zł, jak również wycena DCF na poziomie 22,80 zł — głosi raport BDM PKO BP.

KGHM: akumuluj

Michał Marczak, analityk DI BRE Banku, podwyższył prognozę wyników KGHM w tym i przyszłym roku, a także cenę docelową akcji spółki. W raporcie z 5 listopada obniżył do „akumuluj” rekomendację dla papierów lubińskiego koncernu.

Decyzja o podniesieniu prognozy wyników KGHM wiąże się ze wzrostem cen miedzi na światowych rynkach, a także dobrymi rezultatami, jakie koncern osiągnął w trzecim kwartale. Michał Marczak prognozuje, że w tym roku KGHM osiągnie 331 mln zł zysku netto przy przychodach 4,75 mld zł. W przyszłym roku będzie to odpowiednio 1,21 mld zł zysku i 5,29 mld zł przychodów. W kwocie zysku uwzględnił 530 mln zł ze sprzedaży aktywów telekomunikacyjnych spółki.

— Po uwzględnieniu tych zmian podwyższamy cenę docelową dla akcji spółki z 24,5 zł do 27 zł, czyli 9,3 proc. powyżej obecnej ceny akcji KGHM na GPW — głosi raport DI BRE Banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje i analizy