Rekomendacje i analizy

Artur Szymański
22-12-2003, 00:00

Impexmetal: neutralnie

17 grudnia DM Amerbrokers wydał dla spółki Impexmetal rekomendację „neutralnie”. Zdaniem analityków DM Amerbrokers, to perspektywiczna spółka, jednak z uwagi na wysokie ryzyko towarzyszące obecnie inwestycji w jej akcje, nie uwzględnione w zastosowanych metodach wyceny, powstrzymali się oni od wydania rekomendacji. Te czynniki ryzyka to niewiadoma, co do planów sprzedaży akcji spółki przez Skarb Państwa (31,5 proc.) oraz brak szczegółów dotyczących emisji obligacji zamiennych na akcje spółki.

Skarb Państwa nosi się z zamiarem sprzedaży pakietu akcji spółki. Niewykluczone, że sprzedaż nastąpi w przyszłym roku, jednak podobnie jak w przypadku innych spółek (np. TP SA), to może powodować znaczne wahania kursu na giełdzie. W celu pozyskania środków na restrukturyzację zadłużenia Impexmetalu i całej grupy, spółka postanowiła wyemitować obligacje zamienne na akcje serii C. W związku z tym, w sierpniu Impexmetal złożył do Templeton Strategic Emerging Markets Fund LDC propozycję nabycia 395 obligacji, a następnie do Skarbu Państwa propozycję nabycia również 395 obligacji (po cenie 100 000 zł każda, czyli wartość oferty wynosiła łącznie 79 mln zł). Deklaracja co do ewentualnego objęcia obligacji przez oba podmioty nie została jednak jeszcze złożona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje i analizy