Rekomendacje i analizy

Sebastian Gawłowski
20-01-2004, 00:00

BANK MILLENNIUM. Zdaniem analityków DM BPH PBK, wyniki grupy kapitałowej Banku Millennium w IV kwartale, oraz w całym 2003 r. nie są zadowalające. W grupie w minionym roku nastąpił ponad 16-proc. spadek wyniku odsetkowego, co jest efektem spadku rynkowych stóp procentowych i dotknęło większość polskich banków. Również wynik z tytułu prowizji w 2003 r. spadł (o 8,6 proc.), odwrotnie niż u konkurencji. W minionym roku wskaźnik koszty/dochody był o 15 punktów procentowych wyższy niż w 2002 r., a jego poziom był relatywnie wysoki pomimo ograniczenia o ponad 16 proc. kosztów działalności bankowej.

W efekcie niskiego zysku netto osiągnięte wskaźniki ROE i ROA są niższe niż w poprzednim roku. W ubiegłym roku kredyty dla ludności utrzymały się na poziomie zbliżonym do 2002 r., a kredyty dla przedsiębiorstw spadły. Opublikowane dane wskazują, że w grupie kapitałowej Millennium nadal nie nastąpiła trwała poprawa efektywności, a procesy restrukturyzacyjne muszą być kontynuowane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje i analizy