Rekomendacje i analizy

MZ
opublikowano: 17-06-2005, 00:00

Jutrzenka: „kupuj”

W raporcie sporządzonym 9 czerwca analitycy DM Millenium zalecają kupno akcji Jutrzenki, wyceniając te papiery na 97,8 zł.

„Po przejęciu Goplany Jutrzenka może podwoić w perspektywie 2 lat swoje obroty oraz zwiększyć znacznie marże. Spółka planuje odświeżenie produktów Goplany i mocną kampanię marketingową w IV kwartale 2005 r.” — czytamy w raporcie DM Millenium.

Analitycy biura prognozują, że już w tym roku firma zarobi na czysto 16,3 mln zł, czyli 6,2 zł na jedną akcję. Przychody mają wynieść 309,6 mln zł, a zysk operacyjny 25,3 mln zł.

Wawel: „akumuluj”

W tym samym raporcie analitycy DM Millennium wydali rekomendację „akumuluj” akcjom Wawela. Wartość docelową tych papierów oszacowali na 128,3 zł.

„Wawel osiąga bardzo dobre wyniki finansowe. Spółka planuje przeniesienie produkcji do nowego zakładu, co pozwoli na oszczędności w kosztach produkcji” — napisali anali- tycy.

DM Millennium szacuje, że tegoroczny zysk krakowskiej firmy wyniesie 10,7 mln zł, czyli 7,1 zł na akcję, a przychody wzrosną do 213 mln zł.

Mieszko: „redukuj”

W czerwcowym raporcie DM Millennium zalecił redukowanie akcji Mieszka, wyceniając akcje spółki na poziomie 2,27 zł.

„Mieszko, mimo głębokiej restrukturyzacji, nadal ma kłopoty z wypracowaniem zysku. Mimo że spółka ma ciekawe produkty, zbyt duży potencjał wytwórczy i związane z tym koszty nie pozwalają na osiągnięcie zadowalającej rentowności” — czytamy w raporcie DM Millennium.

Biuro przewiduje, że Mieszko zarobi w tym roku na czysto tyko 3,9 mln zł (0,1 zł na akcję). Przychody mają wzrosnąć do 190 mln zł wobec 174,3 mln zł w 2004 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Rekomendacje i analizy