Rekomendacje i wyceny

DI
opublikowano: 21-09-2009, 00:00

Bank BPH: trzymaj

Analitycy ING podnieśli rekomendację dla akcji Banku BPH do "trzymaj" ze "sprzedaj". Poinformowała o tym agencja Bloomberg. Jednocześnie podniesiono cenę docelową dla akcji banku do 64,5 zł, czyli o 74 proc. W piątek kurs spółki wynosił 65 zł.

Bioton: 0,15 zł

Analitycy KBC Securities w raporcie z 11 września obniżyli o 2,5 proc., do 0,15 zł wycenę akcji Biotonu. Podtrzymali jednocześnie rekomendację "sprzedaj". Raport wydano przy kursie spółki na 0,27 zł. W piątek za papiery płacono 26 groszy.

Amrest:

akumuluj

Analitycy Beskidzkiego Domu Maklerskiego w raporcie z 14 września podtrzymali rekomendację "akumuluj" dla akcji Amrest. Cenę docelową oszacowali na 81,4 zł. W dniu wydania raportu za papiery spółki płacono 71 zł. W piątek kosztowały 76 zł.

"Zdecydowaliśmy się zrewidować prognozy wyników spółki na rok 2009 i kolejne lata. Wynika to z dwóch czynników: nieznacznej rewizji w górę naszych założeń dotyczących sprzedaży (głównie na rynku amerykańskim) oraz ograniczenia liczby otwarć restauracji w krajach CEE do 49 sztuk" — czytamy w raporcie.

Według analityków inwestycja w akcje AmRest w dłuższym horyzoncie czasu może przynieść satysfakcjonującą stopę zwrotu, gdyż silną stroną spółki jest m.in. zdolność do generowania gotówki z podstawowej działalności.

Budimex: neutralnie

DM Millennium obniżył 14 września rekomendację dla Budimeksu do "neutralnie" z "akumuluj", ustalając cenę docelową na 69,5 zł.

"Obecnie portfel zamówień GK Budimeksu wynosi 4,5 mld zł i jego wartość przypadająca na bieżący rok powinna wystarczyć do osiągnięcia przychodów zbliżonych do 2008 roku — napisali analitycy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy