Rekord ceny za Diego Riverę

  • DI
opublikowano: 13-05-2018, 22:00

W drugiej części „aukcji stulecia”, na której obiektami sprzedaży są dzieła zgromadzone przez amerykańskiego miliardera Davida Rockefellera i jego żonę Peggy, ustanowiony został rekord za obraz meksykańskiego malarza Diego Rivery.

W drugiej części „aukcji stulecia”, na której obiektami sprzedaży są dzieła zgromadzone przez amerykańskiego miliardera Davida Rockefellera i jego żonę Peggy, ustanowiony został rekord za obraz meksykańskiego malarza Diego Rivery.

Zobacz więcej

Fot. Christie's

„Rywali” z 1931 r. sprzedano w domu akcyjnym Christie’s za 9,71 mln USD. Jego wartość szacowano na maksimum 7 mln. Cena aukcji cena jest najwyższą ceną aukcyjną za dzieło latynoskiego artysty. Droższym od „Rywali” obrazem Rivery, który nie był przedmiotem licytacji, tylko został nabyty drogą prywatną przez argentyńskiego biznesmena Eduardo Costantiniego, jest „Taniec w Tehuantepec”. W 2016 r. zapłacił za niego 15,7 mln USD. „Rywale” przebili aukcyjną cenę obrazu „Dwa akty w lesie" z 1939 r. Fridy Kahlo, żony Rivery, który w 2016 r. sprzedano za 8,5 mln USD.

„Czekaliśmy na to od dłuższego czasu — teraz i Frida, i Diego idą w końcu niemal łeb w łeb” — skomentował wynik aukcji Virgilio Garza, dyrektor sztuki latynoamerykańskiej w Christie’s.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy