Rekord DJ IA, spadki na szerszym rynku

opublikowano: 26-01-2017, 22:08

Po zaskakująco udanej środowej sesji, czego rezultatem było nowe rekordy, w czwartek na Wall Street wkradła się nerwowość.

Szczególnie widoczna była w segmencie spółek technologicznych, co odciskało swoje piętno na kwotowaniach indeksów S&P500 i Nasdaq. Z kolei wsparciem dla indeksów były walory spółek reprezentujących branże dóbr konsumenckich i przemysłową.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Ostatecznie na finiszu sesji wskaźnik największych blue chipów DJ IA rósł o 0,16 proc. ustanawiając nowy historyczny rekord zamknięcia. Tak dobrze nie było w przypadku indeksu szerokiego rynku S&P500, który spadał o 0,07 proc. zaś technologiczny Nasdaq zniżkował o 0,02 proc.

Znaczący wpływ na decyzje podejmowane przez inwestorów miały raporty kwartalne. Słabsze od oczekiwanych rezultaty doprowadziły do mocnej przeceny notowań (sięgającej ponad 5 proc.) akcji Qualcomm, jednego z czołowych producentów układów scalonych. 

Jeszcze mocniej pikował kurs Whirpoola. Największy na świecie przedstawiciel branży AGD odnotował  minionym kwartale zysk mniejszy niż prognozowali analitycy.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy