Rekord wyceny akcji RWE

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 16-01-2006, 16:20

Kurs akcji RWE, czwartej pod względem wielkości spółki użyteczności publicznej w Europie, specjalizującej się w energetyce, wzrósł w poniedziałek na frankfurckiej giełdzie do rekordowego w historii poziomu 65 EUR.

Kurs akcji RWE, czwartej pod względem wielkości spółki użyteczności publicznej w Europie, specjalizującej się w energetyce, wzrósł w poniedziałek na frankfurckiej giełdzie do rekordowego w historii poziomu 65 EUR.

To zasługa informacji, że specjalizująca się w wykupach menedżerskich firma Terra Firma Capital Partners, kontrolowana przez brytyjskiego finansistę Guy Hands planuje odkupić od niemieckiej spółki jej brytyjski oddział wodociągowy. Londyńska spółka Thames Water została wyceniona na 8 mld funtów.

W ostatnich 12 miesiacach wycena papierów RWE zyskała na wartości 49 proc. bijąc 23-proc. zysk indeksu Bloomberg Europe Electric i podnosząc wartość rynkową RWE do 36 mld EUR.

WST, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane