Rekordowa cena za Apple I

DI, PAP
opublikowano: 25-05-2013, 17:22

Jeden z pierwszych komputerów Apple'a, wyprodukowany w 1976 roku, został w sobotę sprzedany na aukcji w Kolonii za ponad pół miliona euro. To nowy aukcyjny rekord za komputer Apple I. Nabywca, który pochodzi z Dalekiego Wschodu, zastrzegł sobie anonimowość.

Według przedstawicieli domu aukcyjnego Breker sprzedany w sobotę Apple I jest jednym z sześciu zachowanych na świecie (o których wiadomo) działających komputerów Apple'a pierwszej generacji, zaprojektowanych przez Steve'a Wozniaka. Został wylicytowany za 516 461 euro.

Komputer za pół miliona euro FOT. breker.com
Komputer za pół miliona euro FOT. breker.com
None
None

Steve Wozniak i jego przyjaciel Steve Jobs budowali komputery Apple I w garażu rodziców Jobsa. Jego cenę ustalono wtedy na 666,66 USD. Powstało ok. 200 takich urządzeń. Nabywca otrzymywał płytę główną z ponad 60 układami scalonymi i sam musiał się jeszcze zatroszczyć o obudowę, zasilacz, klawiaturę i monitor.

Sprzedany w sobotę Apple I jest podpisany przez Wozniaka. Do komputera dołączony był list napisany przez Jobsa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane