Rekordowa darowizna dla amerykańskiej uczelni

opublikowano: 19-11-2018, 06:52

Michael Bloomberg, były burmistrz Nowego Jorku i właściciel agencji prasowej Bloomberg, podarował 1,8 mld USD swojej alma mater, czyli Johns Hopkins University.

Bloomberg powiedział, że ofiarowane przez niego pieniądze pozwolą zmniejszyć ciężar finansowania nauki dla studentów z rodzin o niskich i średnich dochodach, którzy nie będą musieli w związku z tym spłacać kredytów studenckich. Średnie czesne na Johns Hopkins University to ok. 54 tys. USD.

Zobacz więcej

Michael Bloomberg, fot. Bloomberg

- Ameryka jest wówczas najlepsza, kiedy nagradza ludzi zgodnie z jakością ich pracy, a nie wielkością ich portfela – powiedział Bloomberg, o którym mówi się jako kandydacie w wyborach prezydenckich w 2020 roku. 

To kolejna darowizna Bloomberga dla uczelni. W minionych latach ofiarował jej już ok. 1,5 mld USD.

Według magazynu Forbes, 76-letni Bloomberg, który jest absolwentem Johns Hopkins University z 1964 roku, ma majątek wartości 46,3 mld USD. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu