Rekordowa liczba projektów we włoskim parlamencie

  • DI
opublikowano: 04-04-2018, 22:00

W ciągu 10 dni, które minęły od inauguracji nowej kadencji parlamentu Włoch, w obu jego izbach złożono już ponad 430 projektów ustaw.

W ciągu 10 dni, które minęły od inauguracji nowej kadencji parlamentu Włoch, w obu jego izbach złożono już ponad 430 projektów ustaw. Jeśli to rekordowe tempo pracy się utrzyma, to w ciągu pięciu lat projektów byłoby 25 tys.

Wybrany 4 marca parlament określa się jako wyjątkowy i najmłodszy w historii. Średnia wieku w Izbie Deputowanych wynosi 44 lata, o 5 lat mniej niż dotychczas, w Senacie 52 lata. Dwie trzecie parlamentarzystów nie zasiadało w nim w ostatnich pięciu latach.

Nigdy wcześniej nie doszło do tak dużej wymiany składu obu izb. Także tą wielką odnową tłumaczy się entuzjazm, z jakim zaraz po inauguracji 23 marca deputowani i senatorowie przystąpili do pracy. W całej poprzedniej kadencji takich inicjatyw parlamentarnych było 7400.

Tempo jest nadzwyczajne także dlatego, że roboczych dni było w tym czasie niewiele, biorąc pod uwagę jeden weekend oraz przerwę świąteczną. Przy utrzymaniu takiego rytmu należałoby spodziewać się do końca roku 5 tys. projektów. To byłby parlament, który nigdy nie śpi — podkreśliła Agenzia Giornalistica Italia (AGI).

Wśród przedłożonych projektów jest m.in. zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach, przepisy dotyczące opieki nad psami i kotami w przypadku separacji i rozwodu ich właścicieli oraz dodatkowej ochrony odmiany pomidorów San Marzano o podłużnym kształcie. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu