Rekordowa oferta Mo-Bruk

KSA
opublikowano: 10-06-2010, 00:00

Spółka sprzedała akcje za blisko 26 mln zł. To największa dotychczas oferta prywatna na NewConnect.

Spółka sprzedała akcje za blisko 26 mln zł. To największa dotychczas oferta prywatna na NewConnect.

W lipcu na alternatywnym rynku GPW powinien zadebiutować Mo-Bruk, który zajmuje się utylizacją odpadów i produkcją paliw alternatywnych. Spółka zakończyła właśnie ofertę prywatną. Według wstępnych szacunków, uzyskała z niej blisko 26 mln zł. Akcje były skierowane zarówno do inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Oferta Mo-Bruk jest jak dotychczas największą przeprowadzoną na NewConnect. Spółka przebiła tym samym ostatniego rekordzistę — biotechnologiczny Mabion, który w maju tego roku sprzedał akcje o wartości 22,8 mln zł. Wcześniej duże oferty przeprowadziły spółki Lug (20,6 mln zł) i WDM (23,2 mln zł). Akcje sprzedawały jednak podczas hossy w 2007 r.

Mo-Bruk zajmuje się odbiorem, odzyskiem i recyklingiem odpadów przemysłowych i sortowanych odpadów komunalnych. Pieniądze uzyskane od inwestorów chce przeznaczyć na rozwój podstawowej działalności — ma już w portfolio odpowiednie tereny.

— Nasza strategia zakłada ekspansję poprzez zagospodarowanie kolejnych lokalizacji pod zakłady utylizacji i przerobu odpadów — mówi Józef Mokrzycki, prezes Mo-Bruk.

W 2009 r. spółka miała 38,4 mln zł przychodów i 9,17 mln zł zysku brutto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy