Rekordowa skala przestępstw w DeFi po siedmiu miesiącach

opublikowano: 10-08-2021, 15:40

Straty wynikające w kradzieży, oszustw i włamań hakerskich w sektorze „zdecentralizowanych finansów”, czyli DeFi, osiągnęły rekordową wysokość po siedmiu miesiącach tego roku, informuje Reuters powołując się na raport firmy CipherTrace.

Analitycy oszacowali łączną wysokość strat na 474 mln USD.

- Nie powinno być zaskoczeniem, że wraz z rozszerzeniem ekosystemu DeFi rośnie także liczba przestępstw, do których w nim dochodzi – powiedział Reutersowi Dave Jevans, szef CipherTrace. – Po upływie tylko ośmiu miesięcy 2021 roku wszystkie włamania, kradzieże i oszustwa w DeFi już przekroczyły wynik z 2020 roku – dodał.

Całkowita wartość pożyczek udzielonych na platformach DeFi wynosiła w poniedziałek 80,4 mld USD. To ponad 600 proc. więcej niż w październiku ubiegłego roku.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Reuters zwraca uwagę, że choć rośnie liczba przestępstw w sektorze DeFi, to całkowite straty wynikające z nich na rynku kryptowalut spadły do 681 mln USD na koniec lipca. W całym 2020 roku sięgały 1,9 mld USD, a 2019 roku aż 4,5 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane