Rekordowa sprzedaż Aldi na Wyspach

opublikowano: 25-09-2017, 11:05

Aldi, niemieckie potentat runku detalicznego pochwalił się rekordową sprzedażą w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Optymistyczny obraz ekspansji spółki na Wyspach psuje jednak spadek zysków, który jest pokłosiem drastycznej wojny cenowej z operatorami innych sieci supermarketów, donosi serwis BBC.

Przychody ze sprzedaży niemieckiego detalisty zwiększyły się w 2016 r. o 13,5 proc. do 8,7 mld funtów. Jednak zysk operacyjny obniżył się o 17 proc. Choć wpływ na to miała ostra konkurencja, firma przede wszystkim tłumaczy to „kosztami związanymi z kontynuowanymi inwestycjami w strukturę cenową i infrastrukturę”.

Aldi
fot. Bloomberg

Aldi posiada obecnie 726 sklepów w Wielkiej Brytanii i planuje otwarcie kolejnych 70 placówek w roku bieżącym oraz zainwestowanie dodatkowych 459 mln funtów.

Udział niemieckiej spółki w brytyjskim rynku szacowany jest przez Kantar Worldpanel na 6,9 proc. Tym samym Aldi zajmuje piąte miejsce wśród największych operatorów sieci supermarketów w Wielkiej Brytanii po Tesco, Asda, Sainsbury’s i Morrisons. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane