Rekordowa sprzedaż NG2

KSA
opublikowano: 04-11-2009, 00:00

Październik dał spółce zarobić tyle, co całe pierwsze półrocze.

Październik dał spółce zarobić tyle, co całe pierwsze półrocze.

Nawet o 7,5 proc. drożały podczas wczorajszej spadkowej sesji akcje NG2, właściciela sieci sprzedaży obuwia CCC, Boti i Quazi. Rynek nagrodził wzrostem kursu pozytywny raport o sprzedaży spółki w październiku. W ubiegłym miesiącu przychody NG2 wyniosły 139,1 mln zł. Były o ponad 43 proc. wyższe niż w październiku ubiegłego roku i rekordowe w historii spółki. Dotychczas rekordowy był kwiecień tego roku. Październik przebił go o ponad 34 proc. Skąd ten nagły skok?

— Są trzy główne powody. Pierwszy z nich to odłożony popyt — mówi Piotr Nowjalis, wiceprezes NG2.

Wyjaśnia, że klienci odłożyli we wrześniu zakupy butów, bo miesiąc był ciepły i suchy. Niezrealizowany popyt skumulował się więc w październiku, który dla odmiany charakteryzował się dość kiepską pogodą. To drugi powód, dla którego klienci ruszyli szturmem do salonów CCC, Boti i Quazi.

— Trzeci, ale najważniejszy według mnie powód to poprawa parametrów jakościowych sprzedaży salonów: coraz więcej odwiedzających nasze sklepy decyduje się na zakupy — twierdzi Piotr Nowjalis.

Rekordowy poziom październikowej sprzedaży nie pozostanie bez wpływu na zarobki spółki.

— To był znakomity miesiąc, jeśli chodzi o zyskowność. Zysk NG2 wyniósł nie mniej niż 35 mln zł. To tyle, ile w całym I półroczu tego roku — mówi Piotr Nowjalis.

Jeszcze w listopadzie spółka będzie sprzedawała obuwie w pełnych cenach. Daty rozpoczęcia sezonowych wyprzedaży nie ujawnia

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekordowa sprzedaż NG2