Rekordowa wartość aktywów zarządzanych przez Pictet

  • Paweł Makosz
opublikowano: 10-02-2021, 11:42

Aktywa, którymi zarządza Pictet, jeden z czołowych szwajcarskich banków, wzrosły w 2020 r. do ​​rekordowego poziomu. Mimo szalejącej pandemii, instytucji udało się otworzyć nowe przedstawicielstwa i przyciągnąć wielu zamożnych klientów.

Z przedstawionych przez Pictet Group szacunków wynika, że w zeszłym roku do banku trafiły nowe środki o wartości 27 mld USD netto. W efekcie wartość zarządzanych lub przechowywanych aktywów zwiększyła się na koniec 2020 r. o 6 proc. osiągając rekordowy poziom ponad 683 mld USD.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

– Ubiegły rok był naznaczony pandemią Covid-19, jednak udało się nam otworzyć nowe placówki w Nowym Jorku, Szanghaju i Monako - powiedział starszy partner zarządzający Renaud de Planta.

Wyższe przychody pozwoliły Pictet na poprawę rentowności. Zysk operacyjny wzrósł o 10 proc. do 3,24 mld USD, podczas gdy skonsolidowany zysk netto zwiększył się o 7 proc. do 647 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane