Rekordowa Wielkanoc w USA

AR, The USA Today
opublikowano: 14-04-2017, 13:26
aktualizacja: 14-04-2017, 13:29

Amerykanie wydadzą w najbliższe Święta Wielkiej Nocy 18,4 mld USD, najwięcej w historii - szacuje National Retail Federation.

Jak podaje USA Today, prognoza świątecznych wydatków NRF jest w tym roku o 6 proc. wyższa niż łączne wydatki wielkanocne Amerykanów w 2016 roku (17,3 mld USD).

– Większość konsumentów będzie mieć w tym roku prawie cały miesiąc na przygotowania do Wielkiej Nocy, a pogoda przed Świętami jest znacznie lepsza niż rok temu, jest cieplej. To powinno nastroić ich do hojnych wydatków na świąteczne ubrania, które pozwolą się lepiej prezentować, oraz na dekoracje – mówi Matthew Shay, szef NFR.

Zdaniem organizacji w Wielkanoc Amerykanie najwięcej wydadzą na jedzenie (5,8 mld USD) i nieuwzględnione w tej kategorii słodycze (2,6 mld USD). Handlowcy spodziewają się, że w tym roku wydatki na ubrania wzrosną o 45 proc. w stosunku do ubiegłego roku, do 3,3 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR, The USA Today

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rekordowa Wielkanoc w USA