Rekordowa wycena akcji Samsunga

opublikowano: 30-11-2016, 07:56

Podczas środowej sesji na giełdzie w Seulu, akcje koncernu Samsung Electronics wspięły się na najwyższy poziom w historii, informuje Reuters.

Sięgająca ponad 4 proc. aprecjacja kursu jest efektem spekulacji związanych z możliwym przekształceniem struktur spółki i nadziejami odnośnie wypłaceniu akcjonariuszom wysokiej dywidendy oraz programu skupu akcji własnych.

Zobacz więcej

Samsung Galaxy S6 Edge Plus

Samsung

Wartość rynkowa południowokoreańskiej spółki, największego na świecie producenta telefonów komórkowych podskoczyła w środę o ponad 9 mld USD. Znajdująca się po presją ze strony amerykańskiego funduszu hedgingowego Elliott Management firma, znana również z produkcji telewizorów i układów scalonych planuje zwrócić inwestorom 50 proc. swoich wolnych przepływów gotówkowych w 2016 i 2017 r. oraz zaoferowała podwyższenie o 36 proc. łączących dywidend w tym roku.

Samsung dodatkowo zadeklarował, że zwiększy swój program skupu akcji po zakończeniu rekordowego tegorocznego na poziomie 11,4 bln wonów (9,8 mld USD).

Elliott Management dysponuje 0,6 proc. udziałów w koreańskim gigancie. Od początku bieżącego roku kurs akcji Samsunga, mimo ogromnych problemów związanych z flagowym smartfonem Galaxy Note 7 (zmusiły spółkę do zaprzestania jego produkcji i podjęcia szerokiej akcji serwisowej) i częścią pralek ładowanych od góry, wzrósł o 38 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rekordowa wycena akcji Samsunga