Rekordowa wycena akcji Samsunga

Podczas środowej sesji na giełdzie w Seulu, akcje koncernu Samsung Electronics wspięły się na najwyższy poziom w historii, informuje Reuters.

Sięgająca ponad 4 proc. aprecjacja kursu jest efektem spekulacji związanych z możliwym przekształceniem struktur spółki i nadziejami odnośnie wypłaceniu akcjonariuszom wysokiej dywidendy oraz programu skupu akcji własnych.

Samsung Galaxy S6 Edge Plus
Zobacz więcej

Samsung Galaxy S6 Edge Plus

Samsung

Wartość rynkowa południowokoreańskiej spółki, największego na świecie producenta telefonów komórkowych podskoczyła w środę o ponad 9 mld USD. Znajdująca się po presją ze strony amerykańskiego funduszu hedgingowego Elliott Management firma, znana również z produkcji telewizorów i układów scalonych planuje zwrócić inwestorom 50 proc. swoich wolnych przepływów gotówkowych w 2016 i 2017 r. oraz zaoferowała podwyższenie o 36 proc. łączących dywidend w tym roku.

Samsung dodatkowo zadeklarował, że zwiększy swój program skupu akcji po zakończeniu rekordowego tegorocznego na poziomie 11,4 bln wonów (9,8 mld USD).

Elliott Management dysponuje 0,6 proc. udziałów w koreańskim gigancie. Od początku bieżącego roku kurs akcji Samsunga, mimo ogromnych problemów związanych z flagowym smartfonem Galaxy Note 7 (zmusiły spółkę do zaprzestania jego produkcji i podjęcia szerokiej akcji serwisowej) i częścią pralek ładowanych od góry, wzrósł o 38 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rekordowa wycena akcji Samsunga