Rekordowe kwoty na aukcji likwidacyjnej Muzeum Erotyki

AD, TheLocal.fr
opublikowano: 07-11-2016, 15:30

Jedyne we Francji Muzeum Erotyki, założone 18 lat temu przez parę byłych gwiazd porno, zamyka swoje podwoje. Urządzona z tej okazji aukcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem i zaskoczyła rekordowymi wynikami.

Najwyższą kwotę uzyskano za współczesną rzeźbę kobiety odbywającej stosunek seksualny z robotem. Nowy nabywca za eksponat wystawiony za cenę wywoławczą w wysokości 7-8 tys. EUR zapłacił aż 38 tys. EUR

Zobacz więcej

Hadonos/Wikipedia

Również sporym zainteresowaniem cieszyła się płaskorzeźba Salvadora Dalego inspirowana jego obrazem „Young Virgin Auto-Sodomized by the Horns of Her Own Chastity”, która znalazła teraz nabywcę za 20 tys. EUR. 

W sumie pod młotek trafiły wszystkie eksponaty w liczbie 2000 sztuk, w tym XIX-wieczne rysunki powstałe w Paryżu, gdy ten był znaną „stolicą przyjemności” czy jeszcze starsze rzeźby hinduskie.

Aukcję zorganizował paryski dom aukcyjny Cornette de Saint Cyr, a zgromadziła ona ponad 500 amatorów. 

Muzeum w kamienicy nieopodal słynnego Moulin Rouge i placu Pigalle musi zostać zamknięte, bo właściciel budynku nie przedłużył z właścicielami umowy najmu. Nowej siedziby w podobnie atrakcyjnej lokalizacji nie udało im się znaleźć. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, TheLocal.fr

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy