Rekordowe wyniki Grupy PZU

DI, PAP
opublikowano: 15-03-2018, 07:54
aktualizacja: 15-03-2018, 07:56

Miniony rok był udany dla Grupy PZU. Bardzo pozytywnie na finanse ubezpieczyciela wpłynęło przede wszystkim nabycie udziałów w Banku Pekao SA

Zysk netto Grupy PZU po raz pierwszy w historii przekroczył 4,2 mld zł - przekazał prezes spółki Paweł Surówka.

Paweł Surówka kieruje największą firmą ubezpieczeniową w regionie, która wyrasta na największy konglomerat finansowy w tej części Europy.
Zobacz więcej

POLSKI CZEBOL:

Paweł Surówka kieruje największą firmą ubezpieczeniową w regionie, która wyrasta na największy konglomerat finansowy w tej części Europy. Marek Wiśniewski

"Sprzedaż zrealizowana w roku 2017 przekroczyła poziom 22,8 mld zł i tym samym jest najwyższą kiedykolwiek osiągniętą przez Grupę PZU. Równocześnie osiągnęliśmy najwyższy w naszej historii wynik netto 4,2 mld zł. Pobiliśmy tym samym nasze wszystkie dotychczasowe rekordy" - powiedział cytowany w komunikacie Surówka.

Dodał, że był to "znakomity rok dla PZU". Jak podkreślił, "znaczący wkład w wyniki Grupy miały banki". "Zwłaszcza Pekao SA, dzięki którego nabyciu nasze aktywa przekroczyły 317 mld zł" - zaznaczył.

Spółka podała, że rentowność kapitałów własnych "ROE" dla podmiotu dominującego wyniosła 21,1 proc. w porównaniu do 14,9 proc. w 2016 roku.

"Z rentownością kapitałów powyżej 21 proc. oraz pokryciem kapitałowym istotnie powyżej 200 proc., PZU jest jedną z najbardziej dochodowych i stabilnych spółek ubezpieczeniowych na świecie. Tak dobre wyniki za rok 2017 są solidnym fundamentem dla ambitnych celów, które Grupa postawiła sobie w ramach strategii #nowePZU" - powiedział prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekordowe wyniki Grupy PZU