Rekordowe wzrosty w USA poprawiły nastroje

Marek Druś
opublikowano: 13-03-2008, 00:00

Dzień po największych od pięciu lat zwyżkach w USA indeksy europejskich giełd rosły. Największym popytem cieszyły się akcje banków i spółek ubezpieczeniowych. Wiara, że ogłoszone przez Fed działania przełamią kryzys rynku finansowego, spowodowała wzrost notowań m.in. UBS, Royal Bank of Scotland i Credit Suisse. Mocno poszedł w górę kurs Societe Generale. W prasie pojawiła się informacja, że BNP Paribas ogłosi ofertę przejęcia drugiego francuskiego banku.

Nadzieja uniknięcia przez globalną gospodarkę głębszego spowolnienia wywołała popyt na akcje spółek surowcowych, m.in. BHP Billiton i Rio Tinto. Dzięki optymistycznej prognozie wyników wzrósł kurs Lufthansy. Na początku sesji w USA panowała duża zmienność. Część inwestorów realizowała zyski, a część kupowała licząc na kontynuację wzrostów.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy