Rekordowo niska rentowność obligacji 2-letnich Wielkiej Brytanii

opublikowano: 29-12-2020, 13:19

Przekonanie, że skutki pandemii będą jeszcze długo hamowały wzrost gospodarczy Wielkiej Brytanii spowodowało spadek rentowności obligacji 2-letnich tego kraju do rekordowo niskiej wartości, informuje Reuters.

Rentowność „dwulatek” spadła do minus 0,17 proc. Rentowność obligacji 10-letnich spadła do 0,207 proc.

Reuters przypomina, że brytyjskie rynki były zamknięte w piątek i poniedziałek z powodu świąt i wtorek jest pierwszym dzień handlu po ogłoszeniu uzgodnienia warunków brexitu. Jednak ekonomista Nomury, George Buckley, uważa, że pozytywny wynik negocjacji był już uwzględniony w cenach.

- Umowa nie powoduje ogólnej rewizji naszych prognoz dotyczących aktywności i cen w Wielkiej Brytanii, zarówno w krótkiej perspektywie jak i w dalszej przyszłości. Niestety, nie jest tak jeśli chodzi o wpływ ostrzejszych restrykcji z powodu COVID-19- powiedział.

Reuters przypomina, że w poniedziałek poinformowano o największej liczbie zakażeń w Wielkiej Brytanii od rozpoczęcia masowych testów. Epidemiolodzy ostrzegli, że mogą być potrzebne ostrzejsze ograniczenia aby zahamować rozprzestrzenianie się nowej, bardziej zaraźliwej odmiany koronawirusa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane