Rekordowo niska rentowność obligacji Wielkiej Brytanii

opublikowano: 05-08-2019, 12:17

Globalna ucieczka od ryzyka spowodowana eskalacją wojny handlowej oraz spekulacje o możliwości ogłoszenia wyborów parlamentarnych przełożyły się na zwiększony popyt na obligacje Wielkiej Brytanii.

Rentowność obligacji 10-letnich Wielkiej Brytanii spadła do 0,49 proc. To rekord, bo po raz pierwszy znalazła się poniżej 0,5 proc. Funt brytyjski osłabł o 0,5 proc. do 1,2102 USD oraz o 0,6 proc. do 91,87 pensów za euro.

- Biorąc pod uwagę zmianę oceny ryzyka, brexit i geopolitykę, jest zaskakujące, że nie jesteśmy świadkami ustanawiania nowych minimów przez funta – powiedział Jordan Rochester, analityk Nomura International Plc. – Wydaje się to tylko kwestią czasu kiedy Wielka Brytania zbliża się do wyborów, a negocjacje USA i Chin nie mają raczej szansy na znalezienie sposobu deeskalacji – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane