Czytasz dzięki

Rekordowo niski PMI dla rosyjskich usług

opublikowano: 07-05-2020, 10:33

Rosyjski sektor usługowy spadł do rekordowo niskiego poziomu w kwietniu. Oczywiście, podobnie jak w przypadku innych gospodarek, również w tym przypadku to rezultat wprowadzonych ratunkowych działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, donosi Reuters/

Wskaźnik PMI opracowywany przez Markit Economics spadł do zaledwie 12,2 pkt w minionym miesiącu z 37,1 pkt w marcu. To jego najgorszy odczyt od października 2001 r. odkąd zbierane są dane.

Subindeks nowych biznesów dla rosyjskich firm usługowych skurczył się w rekordowym tempie do 20,3 pkt w kwietniu. Z kolei subindeks zatrudnienia spadł do najniższego poziomu w historii 30,7 pkt.

Biorąc pod uwagę negatywne oczekiwania firm z sektora prywatnego obecnie prognozujemy spadek PKB o 3,6 proc. w 2020 r. - prognozuje Sian Jones, ekonomistka IHS Markit.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane