Rekordowo niskie rentowności długu Hiszpanii i Francji

Hiszpańskie i francuskie obligacje odnotowały w czwartek rekordowo niskie rentowności, informuje Reuters.

Stało się tak w reakcji na komentarz amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed), która zasugerowała, że nie będzie spieszyć się z podniesieniem stóp procentowych.

Zdaniem analityków, opublikowany w  środę protokół z posiedzenia Fed, które odbyło się w połowie września,  wskazuje obawy o ryzyko pogorszenia globalnej gospodarki i siłę dolara, co sygnalizuje, że Fed utrzyma kurs polityki akomodacyjnej w najbliższej przyszłości.

Rentowność hiszpańskich 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 6 pkt do 2,043 proc. W przypadku ich francuskich odpowiedników, rentowność zeszła do 1,216 proc. W obu przypadkach są to rekordowo niskie poziomy.

Do takiego minimum zbliżyły się też włoskie papiery dłużne, które w czwartek notują obniżkę rentowności rzędu 7 pkt. do poziomu 2,28 proc. Na początku września włoskie 10-latki ustanowiły rekord na poziomie 2,255 proc.

O włos od historycznego dołka znalazły się również niemieckie obligacje. W ich przypadku koszt finansowania zewnętrznego spadł o 2,5 pb do 0,88 proc. przy rekordzie na poziomie 0,867 proc. z końca sierpnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekordowo niskie rentowności długu Hiszpanii i Francji