Rekordowo niskie zapasy domów w USA

Marek Drus, MarketWatch
opublikowano: 31-01-2018, 17:29
aktualizacja: 31-01-2018, 17:31

Na koniec grudnia było w USA rekordowo mało domów do kupienia, wynika z raportu Krajowego Stowarzyszenia Pośredników Handlu Nieruchomości (NAR).

Liczba realizowanych w grudniu transakcji sprzedaży wybudowanych domów rosła o 0,5 proc. w porównaniu z listopadem i grudniem poprzedniego roku. Dane są zgodne z oczekiwaniami.  

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Dane NAR wskazują, że liczba domów dostępnych do kupienia pod koniec grudnia była najniższa od kiedy rozpoczęto publikację raportu, czyli 1999 roku.

- Jest mnóstwo miejsc pracy, wynagrodzenia w końcu zaczęły rosnąć, a perspektywa wyższych rat kredytowych być może zachęca potencjalnych nabywców do rozpoczęcia poszukiwań domu – skomentowała Lawrence Yun, główna ekonomistka NAR. - Niestety, te pozytywne czynniki mogą nie prowadzić do większego tempa sprzedaży. Nabywcy w całym kraju nadal są ograniczani przez rekordowo niską podaż, która winduje ceny, szczególnie w dolnym segmencie rynku – dodała. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Drus, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu