Rekordowy finisz kwartału na Wall Street

opublikowano: 29-09-2017, 22:05
aktualizacja: 29-09-2017, 22:06

Indeksy na Wall Street odnotowały nowe rekordy w piątek, który był też ostatnim dniem handlowym trzeciego kwartału na giełdach.

 Zwyżkę napędzały zwyżki wśród spółek technologicznych i finansowych. Zdecydowanie słabiej prezentowała się sytuacja w gronie największych amerykańskich blue chipów, gdzie wskaźnik Dow Jones IA tracił na wartości, choć i jemu na końcu udało się wyjść na plus. W efekcie wszystkie cztery główne indeksy (wliczając Russell 2000) znalazły się na rekordowych poziomach.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Aprecjację w sektorze finansowym wspierała informacja o spotkaniu prezydenta Donalda Trumpa z byłym jednym z szefów Fed Kevinem Warshem w sprawie ewentualnej nominacji na prezesa Rezerwy Federalnej. W opinii fachowców, jest on zdecydowanie bardziej jastrzębi od obecnej przewodniczącej, Janet Yellen, co może skutkować bardziej zdecydowanymi podwyżkami stóp procentowych w USA.

Z zaprezentowanych w piątek danych makro należy wymienić zgodne z oczekiwaniami wzrosty dochodów i wydatków Amerykanów w sierpniu (pierwsze o 0,2 a drugie o 0,1 proc.).

Pozytywnie zaskoczył wzrost indeksu Chicago PMI, który według prognoz miał spaść. Doszło jednak do pogorszenia nastrojów amerykańskich konsumentów we wrześniu.

Rosła wycena akcji Facebooka, która miała największy wpływ na wyceny wskaźników Nasdaq i S&P. 

Wzięciem cieszyły się walory Tyson Foods, które po podwyższeniu całorocznej prognozy finansowej zyskiwały ponad 8 proc. 

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,09 proc. Wskaźnik S&P500 zwyżkował o 0,36 proc. zaś technologiczny Nasdaq zyskiwał 0,66 proc. Pierwsze dwa z wymienionych wskaźników zanotowały dodatnią zamianę ósmy kwartał z rzędu, zaś Nasdaq piąty..

W skali całego września DJ Ia zyskał 2,1 proc., S&P 1,9 a Nasdaq 1,1proc. zaś w tzrecum kwartale było to odpowiednio +4,8; 4 i 5,8 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy