Rekordowy handel opcjami w USA

opublikowano: 29-12-2018, 15:09

2018 rok może być rekordowy pod względem handlu opcjami w USA. Sprzyjała mu duża zmienność.

Średnia liczba opcji kupna i sprzedaży zmieniająca ręce każdego dnia wynosiła w tym roku 20 mln. Oznacza to pobicie rekordu z 2011 roku, kiedy ręce zmieniało każdego dnia 18 mln opcji.

- Biorąc pod uwagę polityczną i gospodarczą niepewność opcje mogły naprawdę stać się dużo efektywniejszym sposobem zabezpieczenia i zajmowania stanowiska niż były wcześniej przez wiele lat - powiedział Julian Emanuel, główny strateg BTIG w Nowym Jorku. - Mają większą wartość uwzględniając fakt, że w tak późnej fazie cyklu zakres wyników rośnie tak dramatycznie, jak w ciągu ostatnich sześciu miesięcy – dodał.  

Po 11 miesiącach roku na giełdach w USA handlowano łącznie 4,7 mld opcji kupna i sprzedaży. To największa liczba od 1973 roku kiedy rozpoczęto gromadzenie danych. W tym tempie w całym roku liczba handlowanych opcji po raz pierwszy przekroczy 5 mld.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu