Rekordowy kurs juana

11-08-2011, 09:55

Juan umocnił się do poziomu ponad 6,4 do  amerykańskiego dolara, po raz pierwszy od 17 lat – poinformował Bloomberg.

A wszystko dzięki Rezerwie Federalnej, która obiecała utrzymać stopy procentowe na rekordowo niskim poziomie. Chiny natomiast prawdopodobnie wykorzystają umocnienie krajowej waluty do poskromienia inflacji.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy jest zdania, że silniejszy juan pomoże ustabilizować światowa gospodarkę. Wraz z rządowymi staraniami skierowanymi na poskromienie inflacji i zrównoważenie krajowego wzrostu gospodarczego z popytem wewnętrznym i eksportem. Najświeższe dane pokazują, że Chiny odnotowały w lipcu najwyższą od dwóch lat nadwyżkę w handlu zagranicznym, a inflacja rosła najszybciej od trzech lat.

- Dane o inflacji i handlu zagranicznym wraz z decyzją Fed o utrzymaniu stóp procentowych na niezwykle niskim poziomie wpłynęły na szybszą aprecjację juana – powiedział Bloombergowi Banny Lam, ekonomista z CCB International Securities w Hongkongu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Rekordowy kurs juana