Rekordowy majątek gospodarstw domowych w USA

opublikowano: 09-12-2016, 13:17

Majątek amerykańskich gospodarstw domowych sięgnął w trzecim kwartale rekordowych 90,2 bln USD, informuje The Wall Street Journal.

Wzrost majątku to zasługa rosnących cen na rynkach nieruchomości mieszkaniowych i akcji. Wartość posiadanych przez Amerykanów akcji, zarówno bezpośrednio jak i przez rachunki emerytalne, wzrosła o 494 mld USD w trzecim kwartale. Wartość posiadanych przez nich nieruchomości mieszkaniowych wzrosła o 554 mld USD, wyliczył Bank Rezerwy Federalnej. 

Nowy Jork, Times Square
Zobacz więcej

Nowy Jork, Times Square Bloomberg

Z danych banku centralnego wynika, że amerykańskie gospodarstwa domowe mają olbrzymie aktywa do dyspozycji. Sięgają łącznie 105 bln USD przy zadłużeniu wynoszącym ok. 15 bln USD. Z raportu wynika także, że wartość oszczędności i depozytów wzrosła w trzecim kwartale o 331 mld USD. Wartość netto nieruchomości mieszkaniowych, czyli realna wartość domów pomniejszona o wysokość obciążającego je długu hipotecznego, przekroczyła 13 bln USD po raz pierwszy od 2006 roku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, wsj.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu