Rekordowy majątek najbogatszych Szwajcarów

opublikowano: 03-12-2018, 08:59

300 najbogatszych Szwajcarów i rodzin z tego kraju wzbogaciło się w mijającym roku i łączna wartość ich majątku osiągnęła rekordową wartość.

Łączna wartość majątku najbogatszych 300 Szwajcarów i rodzin z tego kraju wzrosła przez miniony rok o 1,7 mld USD do rekordowych 675 mld CHF, poinformował magazyn finansowy Bilanz. Zwrócił uwagę, że wzrost majątku o 0,2 proc. odstaje od średniego z ostatnich dziesięciu lat, wynoszącego 5,3 proc. 

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Dziesięciu najbogatszych Szwajcarów lub rodzin z tego kraju ma aktywa wartości ponad 203 mld USD. Oznacza to, że przypada na nich ok. jedna trzecia majątku 300 najbogatszych.

Bilanz zwraca uwagę, że od 1989 roku majątek najbogatszych Szwajcarów rośnie w tempie trzykrotnie większym niż gospodarka kraju.

Aby zostać w Szwajcarii uznanym za bogatego trzeba mieć majątek 100 mln CHF, pisze Bilanz. Przez ostatni rok na liście pojawiło się 15 nowych osób lub rodzin.

Najbogatsza w Szwajcarii jest rodzina Kamprad. To potomkowie zmarłego w styczniu Ingvara Kamprada, założyciela sieci sklepów meblowych Ikea, który zajmował pierwsze miejsce na liście najbogatszych mieszkańców Szwajcarii przez ostatnie 17 lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.ch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu