Rekordowy odpływ pieniędzy z rynku bitcoina

opublikowano: 26-04-2021, 21:33

CoinShares, największa w Europie firma zarządzająca cyfrowymi aktywami poinformowała o rekordowo dużym tygodniowym odpływie pieniędzy z rynku bitcoina i jednoczesnym dawno nie widzianym małym napływie, donosi Reuters.

W tygodniu zakończonym 23 kwietnia odpływ pieniędzy z rynku bitcoina sięgnął 21 mln USD. Napływ pieniędzy w tym samym czasie wyniósł tylko 1,3 mln USD, najmniej od października ubiegłego roku.

- Inwestorzy wycofywali pieniądze z bitcoina z powodu negatywnych wydarzeń w ubiegłym tygodniu, przede wszystkim tymczasowych wyłączeń prądu w mekce bitcoinowych kopalni, chińskim Xinjiang – powiedział Matt Weller, szef globalnej analizy rynków w Forex.com.

W okresie odpływu pieniędzy z rynku bitcona płynęły one na rynek ethereum, drugiej pod względem wielkości kryptowaluty, podało CoinShares. Weller uważa, że inwestorzy z rynku kryptoaktywów nadal kupują ethereum w związku z aktualizacją EIP-1559 w lipcu, której skutkiem może być zmniejszona nowa podaż kryptowaluty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane