Rekordowy przerób ropy w Lotosie

PJ
opublikowano: 16-02-2012, 11:43

Rafineria Grupy Lotos w Gdańsku przerobiła w styczniu rekordowe 786 tys. ton ropy naftowej. To wzrost o ponad 11 proc. w porównaniu ze styczniem ubiegłego roku.

Jednocześnie jest to najwyższy wynik jeśli chodzi o początek roku w historii zakładu – poformowała spółka. Większy miesięczny przerób rafinerii związany jest z pełnym wykorzystaniem zdolności przerobowych zakładu, które po realizacji Programu 10+ wynoszą 10,5 mln ton rocznie.

– Nasze instalacje produkcyjne pracowały w styczniu pod bardzo wysokim jak na ten okres obciążeniem, przerobiliśmy ponad 11 proc. ropy więcej w porównaniu do ubiegłego roku. W sumie przerabialiśmy prawie tysiąc sto ton surowca na godzinę – mówi Marek Sokołowski, wiceprezes zarządu, dyrektor ds. produkcji i rozwoju Grupy Lotos.

Zwiększając przerób w styczniu Lotos wykorzystał poprawę otoczenia makroekonomicznego w segmencie rafineryjnym. W tym okresie spółka odnotowała m.in. wzrost marży rafineryjnej. Pozytywny wpływ miało również umocnienie się polskiej waluty a także popyt na krajowym rynku paliw, kształtujący się na stabilnym poziomie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Polecane