Rekordowy przypis składki brutto Skandii

GN
opublikowano: 30-01-2007, 00:00

W zeszłym roku Skandia zebrała tyle składek, ile wcześniej przez 7 lat. W tym ma być jeszcze lepiej. Pomogą nowe produkty.

W zeszłym roku Skandia zebrała tyle składek, ile wcześniej przez 7 lat. W tym ma być jeszcze lepiej. Pomogą nowe produkty.

Według danych przed audytem tegoroczny przypis składki brutto przekroczył 560 mln zł. Oznacza to nie tylko 300- -procentową dynamikę do roku poprzedniego, gdy zebrała 182,2 mln zł, ale także przypis większy niż sumaryczny od początku działalności w 1999 r.: 545,44 mln zł. Spółka wypracowała 24 mln zł zysku wobec 7,9 mln rok wcześniej. Wartość zarządzanych aktywów zbliżyła się do 1 mld zł. Tym samym Skandia dynamicznie zmierza do celu, jakim jest 10-procentowy udział w rynku.

— Chcemy być liderem w zakresie produktów z pogranicza ubezpieczeń finansów — mówi Bogusław Skuza, prezes Skandia Życie.

W marcu Skandia wprowadzi nowe produkty: Multiportfel Spektrum Plus, Misiek Plus i Multiportfel Mix. Dwa pierwsze to modyfikacje już istniejących produktów. Hitem ma być ten ostatni, w którym składka podzielona będzie na wpłatę inicjującą i wpłaty regularne.

— Jego sprzedaż na koniec roku stanowić będzie 15 proc. ogólnej — zapowiada Bogusław Skuza.

Skandia nie planuje tworzenia własnej sieci agentów.

— Dystrybucję oddajemy w ręce tych, którzy się na tym znają najlepiej. Jednak sieć się zmienia. Traci na znaczeniu pozycja agenta ubezpieczeniowego, a zyskuje kanał bankowy, doradcy finansowi i sprzedaż przez internet — mówi Bogusław Skuza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane