Rekordowy wzrost kursu spółki dzięki sukcesowi “Baby Shark”

opublikowano: 17-01-2019, 08:24

Kurs Samsung Publishing Co. wzrósł o maksymalne 30 proc. na giełdzie w Seulu w środę po wiadomości, że piosenka “Baby Shark” utrzymała się na liście przebojów Billboard Hot 100.

Samsung Publishing Co. ma 25 proc. udziałów w firmie SmartStudy Co., która wyprodukowała “Baby Shark”, piosenkę dla dzieci cieszącą się szalonym powodzeniem na Youtubie. Odtworzono ją już prawie 2,2 mld razy.

Zobacz więcej

youtube.com

SmartStudy Co. zapowiedziało, że chce skorzystać z sukcesu “Baby Shark” i zwiększyć produkcję rozrywkową skierowaną do dzieci oferując im w tym roku krótkie nagrania wideo dostępne przez Netflix, serial animowany i musical pokazywany w Ameryce Północnej.

Od 31 sierpnia ubiegłego roku, kiedy "Baby Shark" znalazł się nieoczekiwanie na listach przebojów, wartość rynkowa Samsung Publishing Co., wzrosła o 215 proc. W czwartek akcje spółki zdrożały o ponad 10 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy